0.00 €

OSTUKORV

KOKKU 0.00

Mis on ajurveeda

Ayurveda on maailma vanimaid ja täiuslikumaid teadaolevaid süsteeme tervisest, tervendamisest ja tervena elamisest. Neid teadmisi on aastatuhandete jooksul antud edasi suuliselt ja kirja pandud alles hiljem. Peamine allikas selle iidse teaduse kohta on Vedad ehk jumalike teadmiste raamatud, mis on üles tähendatud rishi’de (tarkade, teadjate) poolt.

Ayurveda ei ole lihtsalt tervisehoiu süsteem, vaid ka eluviisi vorm, mis läheneb inimesele terviklikult, et igapäevaselt säilitada tasakaal inimeses endas ja harmoonia suhetes teda ümbritseva loodusega. Vastavalt ajurveedale on elu kombinatsioon Atmast (hing), Manasest (mõistus),Indriyanist (meeled) ja Sharirast (keha). See omakorda koosneb 5 elemendist (Panchamahabhutas) - eeter, õhk, tuli, vesi, maa, moodustades inimese olemuse ehk konstitutsiooni, mida nimetatakse Prakriti. Selle tulemusena tekkib kolm fundamentaalset energiat ehk doshat:

Vata (eeter ja õhk)
Pitta (tuli ja vesi)
Kapha (maa ja vesi)
Mis on ajurveeda?


Vastavalt ayurvedale tagab elamine kooskõlas loodusega ja tema rütmidega, füüsilise tervise ja meelerahu. Tänapäeva inimeste eluviis aga rikub sageli harmoonilise elu põhimõtteid. Me töötame pikki tunde kontorites kunstliku valguse ja õhukonditsioneeride käes. Meil ei ole aega, et valmistada hommikusööki, sööme kiirtoitu lõunaks oma laua taga ja varemvalmistatud õhtusööki teleri ees. Me kiirustame ühe ilmaliku ülesande juurest teise poole, samal ajal olles ümbritsetud pidevast mürast ning neelame reostust läbi õhu ja vee. Pole ime, et kutsume nii haigusi endale lähedale ja ei suuda neile vastu seista, kuna immuunsüsteem on nõrgenenud. Mõningate lihtsate põhimõtete järgi elades, võib aga takistada kalli ravi vajadust ning tarbetuid kannatusi. Õpi kuulama oma keha ja saa aru tasakaalutuse märkidest, et säilitada tervist ja elada viljakamat elu.